“El perquè d’un Museu Textil a Sabadell” projecte seleccionat en el procés participatiu “Construint ciutat – Pressupost 2017”

Posted on Posted in General, Notícies

La nostra Associació va presentar el passat 16 de setembre del 2016 el projecte “El perquè d’un Museu Tèxtil a Sabadell”, a la convocatòria del Pressupost 2017, Construint Ciutat, en l’àmbit dirigit a les persones..
Del total de 78 projectes presentats l’Ajuntament en va seleccionar 46 que van passar a la següent fase de votació popular en la qual hi van participar 6154 persones, cadascuna de les quals podia votar 4 projectes. Els resultats es van donar a conèixer el passat 21 de setembre en un acte públic al Casal Pere Quart. Un total de 8 projectes com a resultat de la votació popular, van quedar seleccionats, un d’ells el nostre.
Quatre membres de la nostra Associació hi van ser presents.